Titulok webu - wexbo.olgasvedova.com
 Odporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Kontakt
PaedDr. Oľga Švedová
  Dargovská 326
  094 13   Sačurov
 
 Hodnotenie
5/5
 ShoutBoard
kniznicavt:  Deti v Hornozemplínskej knižnici sa nielen vzdelávali, ale aj zabávali.
RNDr. Marta Megyesiová:  Stretnutie s našimi prvákmi a štvrtákmi bolo veľmi podnetné pre deti, ale aj pre nás zúčastnených "divákov". So záujmom som sledovala obrovskú schopnosť zaujať a motivovať malé detí. Prežili sme úžasné predpoludnie. Ďakujeme!
 1 / 25 
 Udalosti
QR code

Obrázková abeceda malá - Učíme sa hravo

  • Pridané: 03.10.2017   |   284 čítaní / zobrazení
Obrázková abeceda  je určená učiteľom aj rodičom, ako pomôcka na vyvodzovanie písmen, precvičovanie a upevňovanie získaných vedomostí.
 Okrem abecedy  sú  štyri obrázky  navyše :  ou,  de – te – ne - le,   di – ti – ni – li,  ia – ie - iu.
V mojej učiteľskej praxi mi chýbal takýto materiál,  preto som ho vytvorila.  Voľne nadväzuje na knihu Pamätníček prváka, symboly  k písmenám v spomínanej knihe sa nachádzajú aj v Obrázkovej abecede, sú však oveľa väčšie a farebné.  
V prvom ročníku obrázkový materiál je veľmi dôležitý , pomáha utvárať spoje medzi hláskou a písmenom.  Zároveň ľahšie si prvák písmená zapamätá. Zážitkové učenie je najefektívnejším spôsobom  ako  si zapamätať jednotlivé písmená.  Hlavne, keď tých písmen pribúda
 
   Malá obrázková abeceda vo formáte Pdf.  44 farebných kartičiek určených na hravé učenie, vhodné aj pre žiakov MŠ. Úlohy určujeme podľa veku dieťaťa. Vyhľadať farby, zvieratká, veci súvisiace so športom, v predškolskom veku už dieťa môže určiť hlásku, na ktorú sa začína obrázok. Deti sa tak hrou pripravujú na prvý ročník, rozvíjajú si slovnú zásobu a oboznamujú sa pri hre  s abecedou. Vytvárajú sa spoje obrázok - hláska. Upevnenie týchto spojov hravou činnosťou ich pripraví na prvý ročník.     
Riešenie problémových úloh, rozvoj logického myslenia - odpovedaj na hádanku ( e-kniha Hádanky Sovy Olinky) obrázkom.   

 
   
  

  • pa
    paulínaReagovať
    Pridané 12. november, 19:34 z 176.61.242.***
    výborná pomôcka vo vyučovacom procese na upevňovanie písaných a tlačených písmen našej abecedy

Ďakujem